SZKOLENIE
Podstawy dobrej komunikacji
Gramy do jednej bramki
Komunikacja i współpraca odkodowane
Szkolenie, podczas którego inwestujemy w to, co w biznesie najcenniejsze - w umiejętności budowania relacji, komunikacji i efektywnej współpracy.
W końcu wszyscy gramy do jednej bramki!
Rekomendacja
Zespoły firmowe.
Technika
Warsztat.
Uczestnicy
Od 5 do 150 osób.
Czas trwania
Od 3h do 8h.
Warsztat z podstaw dobrej komunikacji i efektywnej współpracy
Lucia Adams to mentorka start-upów w Google mawia, że ludziom często wydaje się, iż 90% sukcesu firm to ich usługi, produkty, technologie lub wiedza. Bazując na tysiącach start-upów, z którymi współpracuje na co dzień, Lucia przekonuje, że to mit: produkty, procesy, wiedza to 10% sukcesu firmy. Potrzebujemy zrozumieć, że 90% sukcesu organizacji zależy od … LUDZI. Od tego, czy jesteśmy zaangażowani, czy wykorzystujemy w pełni swoje talenty, czy potrafimy ze sobą rozmawiać i współpracować. Pęd, zdalna praca i chaos panujący w naszym świecie biznesowym nie sprzyja budowaniu relacji, komunikacji i współpracy.
Dlaczego ten warsztat jest najlepszy do rozwijania umiejętności komunikacji - omawiane założenia
-
Uruchamianie współpracy w biznesie.
-
Neurobiologia budowania porozumienia z ludźmi.
-
Prawdy i mity związane z synergią pracy zespołowej.
-
Efektywność współpracy opartej o zaufanie.
-
Bezpieczeństwo psychologiczne jako kluczowy czynnik budujący współpracę i komunikację.
-
Toksyny komunikacyjne i jak nimi zarządzać.
-
Kluczowe narzędzia i nawyki komunikacyjne zwiększające efektywność współpracy, w tym angażujące pytania typu KOP, słuchanie odzwierciedlające i GPS komunikacji.
Schemat warsztatu
Każdy warsztat poprzedzony jest konsultacją z trenerem, w trakcie której omawiane są podstawowe cele i założenia. Na podstawie przekazanych informacji trener przygotowuje indywidualny program szkoleniowy dostosowany do grupy. Poniżej prezentowany jest program bazowy, który może zostać dowolnie zmodyfikowany według wymaganego zapotrzebowania.
Program bazowy
Quiz „Siła współpracy” dotyczący efektywności współpracy, który pokazuje, że super współpraca nie dzieje się sama - relacje i efektywną współpracę trzeba umieć świadomie budować i uruchamiać.
Komunikacja pochodzi od słowa „communio”, co oznacza więź - mini wykład z neurobiologii więzi i komunikacji. Jak budować więź z drugim człowiekiem, o roli oksytocyny, o tym czym jest habenula, gadzi mózg, a także o tym co z mózgiem i współpracą mają wspólnego słonie.
Jak budować porozumienie - film inspiracyjny, omówienie zasad i trening.
Szybkość zaufania - eksperyment oraz quiz pokazujący dlaczego zaufanie stało się nową walutą w biznesie. O tym czy kontrola jest najwyższą formą zaufania, co to jest podatek od braku zaufania i jak budować zaufanie z partnerami biznesowymi krok po kroku.
„Dream team” - jak zbudować super zespół. Ćwiczenie w podgrupach z wykorzystaniem storytellingu i osobistych doświadczeń uczestników. Przeprowadzenie diagnozy zespołów uczestników.
Klucz do współpracy - wyniki najnowszych badań Google’a Aristotle - omówienie wagi bezpieczeństwa psychologicznego. Test dotyczący obecności bezpieczeństwa psychologicznego w zespołach uczestników.
„Zostań detektywem!” - dyskusja i praca nad ustaleniem przyczyn zatonięcia statku El Faro - przełożenie kwestii bezpieczeństwa psychologicznego w zespole na codzienne zachowania i wprowadzenie tematu toksyn komunikacyjnych.
Detoks komunikacji - omówienie czterech toksyn komunikacyjnych, które zabijają relację i współpracę w biznesie. Praca w małych grupach dotycząca autodiagnozy i zasad pracy z toksynami komunikacyjnymi.
Kim są „Misie” i „Adasie”, jak radzić sobie z maruderami i dlaczego trzeba uważać na teamblokerów. Zebranie wniosków z dyskusji i sformułowanie zasad współpracy, które pomogą eliminować toksyny komunikacyjne i budować współpracę.
„Ach te nawyki!” - Film inspiracyjny wskazujący na dwa kluczowe nawyki, które budują komunikację i współpracę oraz powodują, że ludzie nie boją się do siebie odzywać, uruchamiają swoją kreatywność i zaangażowanie.
Trening efektywnej komunikacji w biznesie. Jak słuchać, by ludzie mówili i jak mówić, by ludzie słuchali:
-
Trening słuchania odzwierciedlającego w parach - czyli czego o komunikacji w biznesie może nas nauczyć agent FBI.
-
„Tak i” - symulacja w pod grupach, która wprowadza nawyk mówienia budującego współpracę, stosowany w Google’u.
-
Czy potrafisz zadawać pytania, które uruchomiają współpracę i zaangażowanie? Co to są pytanie typu „KOP”?
-
Omówienie i trening narzędzia komunikacyjnego GPS, które sprawia, że spotkania są konstruktywne, kreatywne i krótkie.
Podsumowanie warsztatu i wnioski wdrożeniowe.
Trener prowadzący
Współpracujemy wyłącznie z licencjonowanymi trenerami biznesu, którzy ponadto doskonale znają programy integracyjne z serii Challenge Box i potrafią je wykorzystać w trakcie prowadzonych szkoleń lub warsztatów.
Ewa Błaszczak
Ewa Błaszczak jest liderem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, ekspertem komunikacji i zarządzania, mentorem liderów i zespołów. Inspiruje tysiące osób jako profesjonalny mówca i Tedx Speaker. Wspiera biznes jako Professional Scrum Master oraz Facilitator Design Thinking, Facilitator HeartMath Institute, Executive Business Coach, Superwizor Coachingu w International Coaching Community Polska, specjalistka Psychologii Jungowskiej, neurobiologii dla liderów oraz jako Team Coach.
Autorka książek: "Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka”, "Angażujący lider. Angażuj, żebyś nie musiał motywować", "Agile. Zwinne zarządzanie", "Zarządzanie w chaosie" oraz "Mówmy do siebie jak ludzie. Komunikacyjny detoks”, Mądry rozwój, czyli weź swoje życie w swoje ręce”.